Etkinlikler

Seminer: Doketik Kristoloji ve Tefsir Geleneğine Etkisi

Seminer: Doketik Kristoloji ve Tefsir Geleneğine Etkisi

MilelNihal Seminerlerinde bu hafta (24 Aralık 2021- Cuma) İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dinler Tarihi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Şinasi Gündüz hocamızı ağırlıyoruz. Hocamız "Doketik Kristoloji ve Tefsir Geleneğine Etkisi" başlıklı konuyu anlatacak.

Tarih: 24 Aralık 2021 Cuma
Saat: 19.00
Zoom katılım linki için tıklayınız.
​YouTube katılım linki için tıklayınız.
Şinasi Gündüz
Ankara Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi’nden 1984 yılında mezun oldu. Lisansüstü eğitimine Durham Üniversitesi, School of Oriental Studies’te başladı ve 1991 yılında Manchester Üniversitesi Department of Middle Eastern Studies’te “The Origins and
Early History of the Mandaeans and their Relation to the Sabians of the Qur’an and to the Harranians” başlıklı tezi ile Doktora eğitimini tamamladı. 1995 yılında Dinler Tarihi Doçenti oldu. 2003 yılına kadar Ondokuz Mayıs Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi’nde çalıştı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi, Dinler Tarihi Anabilim Dalı’na Profesör olarak atandı. Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) asli üyesi olan ve Milel ve Nihal: İnanç, Kültür ve Mitoloji Araştırmaları Dergisi editörlüğünü yapmakta olan Gündüz, hâlen İstanbul Üniversitesi’nde öğretim üyesidir.

Yayınlanmış kitapları
Dünya Dinleri
Hıristiyanlık
Mitoloji İle İnanç Arasında
İslam ve Sabiilik
Güç,İktidar Ve Kutsal Tanrı-Kral’dan Tanrı-İnsan’a
Pavlus Hıristiyanlığın Mimarı

Paylaş: