Haber Yorum

MilelNihal Yayınları'ndan yeni kitaplar

MilelNihal Yayınları'ndan yeni kitaplar

Başta çok yazarlı Dünya Dinleri kitabı olmak üzere Din Bilimleri sahasında yapmış olduğu yayınlarla akademik yayıncılığa yeni bir soluk getiren MilelNihal Yayınları Eylül ayında okuyucusunu 3 kitapla selamlıyor.

Şinasi Gündüz'ün daha önce başka bir yayınevinden defalarca baskı yapmış "Pavlus: Hıristiyanlığın Mimarı" isimli kitabı 2019 yılında MilelNihal Yayınları etiketiyle yeniden basılmıştı. Okuyucunun yoğun ilgi ve talebi üzerine kitap ikinci baskısıyla Eylül ayında raflarda yer almayı bekliyor.

Tolga Savaş Altınel'in Yahudilikteki Kohenlik müessesesini enine-boyuna oldukça akıcı bir üslupla ele aldığı eseri "İsrailoğulları'nın Kutsal Soyu: Kohenler" Eylül'ün ikinci haftası okuyucuyla buluşuyor.

Protestanlık üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen Hakan Olgun ise bu kez Hz. Musa ve Firavun arasındaki mücadeleyi Kur'an ve Tevrat'taki anlatıların yanı sıra kadim Mısır kaynaklarına inerek inceliyor. Olgun'un "Hz. Musa'nın Muhalefeti: Horus'u Öldürmek" isimli kitabı da MilelNihal Yayınları'nın Eylül kitaplığı arasında.

Son olarak Yasin meral Yahudilik üzerine yaptığı birbirinden değerli çalışmalara "Yahudi Kaynakları Işığında Yahudilik" isimli hacimli eserini ekliyor. Meral'in kitabının da en geç Ekim ayı içerisinde raflarda olması bekleniyor.

Kitapların detaylarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Şinasi Gündüz, Pavlus: Hıristiyanlığın Mimarı, (İstanbul: MilelNihal, II. Bsk., 2021)
Tolga Savaş Altınel, İsrailoğulları'nın Kutsal Soyu: Kohenler, (İstanbul: MilelNihal, 2021)
Hakan Olgun, Hz. Musa'nın Muhalefeti: Horus'u Öldürmek, (İstanbul: MilelNihal, 2021)

Galeri

Paylaş: